نیوزویک: عبدالله قرداش جانشین ابوبکر بغدادی شد

به گزارش نگارشی از زبان حامد، عبدالله قرداش، معروف به حاجی عبدالله العفری در ماه اوت به عنوان جانشین ابوبکر بغدادی انتخاب شده بود.

نیوزویک: عبدالله قرداش جانشین ابوبکر بغدادی شد

به گزارش ، نشریه نیوزویک در گزارشی مدعی شد عملیات نیرو های آمریکایی در روز های شنبه و یک شنبه منجر به کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده این گروه تروریستی شد، اما این گروه از قبل عبدالله قرداش را به عنوان جانشین برای بعد از مرگ ابوبکر بغدادی منصوب کرده بود.

نیوزوبک نوشت عبدالله قرداش، معروف به حاجی عبدالله العفری در ماه اوت به عنوان جانشین ابوبکر بغدادی انتخاب شده بود و کفته می شود که خود ابوبکر بغدادی این موضوع را پیشنهاد است.

گروه کرد موسوم به یگان های مدافع خلق نیز بیان نمود ابوالحسن المهاجر، سخنگوی داعش در عملیات مشترک نیرو های سوریه دمکراتیک و آمریکا در سوریه کشته شد.

عبدالله قرداش پست های زیادی در طول 5 سال گذشته در داعش برعهده داشته است، تا این که به یکی از مهمترین معاونان نظامی ابوبکر بغدادی تبدیل شده بود.

نشریه نیوزویک روز گذشته به نقل از یک مقام نظامی آمریکا مدعی شد ابوبکر بغدادی در ادلب سوریه هدف حمله نیرو های ویژه آمریکا قرار گرفته و به هلاکت رسیده است.

سی ان ان نیز به نقل از یک مقام آمریکایی ادعا کرد آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در معین مکان ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش کمک کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که پیش از این بدون هیچ توضیحی در پیامی توییتری نوشته بود همین الان اتفاق بزرگی رخ داد، در نشست خبری در کاخ سفید گفت: شب گذشته آمریکا فرمانده بزرگترین شبکه تروریستی جهان را کشت. (اینجا)

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نیوزویک: عبدالله قرداش جانشین ابوبکر بغدادی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیوزویک: عبدالله قرداش جانشین ابوبکر بغدادی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید