چشمه باداب سورت ساری واگذار می گردد ، بخش خصوصی می تواند به داد دومین میراث طبیعی ایران برسد؟

به گزارش نگارشی از زبان حامد، فرماندار ساری از شروع واگذاری فرآیند چشمه باداب سورت ساری اطلاع داد و گفت: با اقدامات موثر و تعامل همه دستگاه های مسؤول شروع فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت محقق شده است.

چشمه باداب سورت ساری واگذار می گردد ، بخش خصوصی می تواند به داد دومین میراث طبیعی ایران برسد؟

عباسعلی رضایی در جلسه آنالیز و پیگیری موضوعات منطقه توریستی گردشگری چشمه باداب سورت با اعلام اینکه فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت از فردا شروع می گردد، گفت: با اقدامات موثر و تعامل همه دستگاه های مسؤول شروع فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت محقق شده است.

وی با اشاره به آگهی مزایده واگذاری چشمه باداب سورت، بیان نمود: در راستای حفظ جنگل، میراث طبیعی و ملی انتشار آگهی مزایده واگذاری این منطقه توریستی از صبح فردا در روزنامه کثیرالانتشار، منتشر می گردد.

فرماندار شهرستان ساری با اشاره به حمایت های استاندار، تعامل اداراه کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و شرکت آب منطقه ای استان مازندران در تحقق این هدف، توضیح داد: در این جهت حساسیت ها و ظرافت های فراوانی وجود دارد که از جمله آنها می توان به لزوم تأمین منافع و حقوق مردم بومی، ضمن حفظ حقوق و مالکیت ملی میراث طبیعی ارزشمند کشورمان اشاره نمود.

چشمه آب معدنی سورت یکی از چشمه های منحصر به فرد طبیعی است که هر ساله گردشگران زیادی از این منطقه بازدید می نمایند.

یکی از مسائل چشمه باداب سورت نبود راه دسترسی مناسب، ورود گردشگران بدون ضابطه و هدفمند و عدم بهره وری مالی از حضور گردشگران، نداشتن مالک و متولی معین از دیگر این منطقه گردشگری است.

چشمه سورت در استان مازندران نیز جز 10 جاذبه برتر گردشگری ایران است که سالانه هزاران توریست ایرانی و خارجی را به سمت خود جذب می نماید. این چشمه دومین میراث طبیعی ایران که بعد از کوه دماوند در سال 86 ثبت ملی شده است.

منبع: فارس

منبع: چمدان

به "چشمه باداب سورت ساری واگذار می گردد ، بخش خصوصی می تواند به داد دومین میراث طبیعی ایران برسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشمه باداب سورت ساری واگذار می گردد ، بخش خصوصی می تواند به داد دومین میراث طبیعی ایران برسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید