پیامک افزایش نرخ گمرکی گوشی های موبایل جعلی است

به گزارش نگارشی از زبان حامد، همتا در کانال اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری) گفت: اخیرا پیامکی برای بعضی افراد ارسال و از آنها خواسته شده جهت جلوگیری از قطع شدن تلفن همراه، مبلغی را پرداخت نمایند. کاربر به وسیله لینک موجود در این پیامک ها به صفحه ای شبیه به سامانه اینترنتی گمرک و سپس به صفحه ای راهنمایی می گردد که ظاهر آن شبیه درگاه های پرداخت (فیشینگ) است و مشخصات کارت بانکی از کاربر دریافت می گردد.

پیامک افزایش نرخ گمرکی گوشی های موبایل جعلی است

همتا به کاربران هشدار داده است که این روش، یکی از شیوه هایی است که کلاهبرداران برای دستبرد زدن به حساب بانکی افراد از آن استفاده می نمایند. از این رو لازم است در صورت ملاحظه چنین مواردی، مراتب در اسرع وقت به وسیله بخش گزارش مردمی درگاه اینترنتی پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir گزارش گردد.

سامانه ثبت و رجیستری تلفن همراه همچنین از کاربران خواسته که به موارد زیر توجه نمایند:

1- هرگونه اطلاع رسانی در زمینه طرح ثبت تلفن همراه، به وسیله سرشماره پیامکی HAMTA انجام می گیرد. همچنین در صورت دریافت هرگونه پیامک با محتوای مشکوک، می توانید موضوع را با مرکز پاسخگویی سامانه همتا به شماره 096366 از ساعت 8 صبح تا 12 شب در 7 روز هفته طرح کنید تا هدایت های لازم ارائه گردد.

2- ثبت تلفن همراه مسافری و پرداخت عوارض مربوط به آن صرفاً به وسیله زیر دامنه گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister انجام می گردد.

3- پیش از هرگونه پرداخت حتماً باید از اعتبار درگاه پرداخت مطمئن شد. ویژگی های اولیه درگاه پرداخت معتبر عبارتند از:

الف- عبارت https و همچنین علامت تأیید سرویس دهنده (معمولاً به صورت قفل سبز رنگ) در ابتدای آدرس درگاه پرداخت وجود دارد.

ب- درگاه پرداخت زیردامنه ای از دامنه shaparak.ir است (هرگونه ترکیب دیگری از کلمه shaparak و هر پسوند دامنه دیگری به غیر از ir. غیرمجاز است، به عنوان مثال ترکیب هایی نظیر shapaarak یا shaparack نامعتبر هستند)

ج- برای اطلاع از آدرس درگاه های پرداخت اینترنتی معتبر، می توان به تارنمای کاشف به آدرس kashef.ir مراجعه کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیامک افزایش نرخ گمرکی گوشی های موبایل جعلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامک افزایش نرخ گمرکی گوشی های موبایل جعلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید