پورتو ریکو، بندر ثروتمند

به گزارش نگارشی از زبان حامد، پورتوریکو (در اسپانیایی به یعنی بندر ثروتمند) از مجمع الجزایری تشکیل شده که شامل جزیرۀ اصلی پورتو ریکو و تعدادی جزایر کوچکتر می باشد. بزرگترین این جزایر Vieques، کولیبرا و مونا هستند. جزیرۀ اصلی پورتو ریکو از لحاظ وسعت کوچکترین جزیره در میان جزایر Greater Antilles می باشد. اگرچه از لحاظ جمعیت رتبه سوم را در بین این گروه چهار جزیره ای دارد. سایر جزایر عبارتند از کوبا، هیسپانیولا و جامائیکا. پورتو ریکو، به دلیل موقعیت جغرافیایی اش، آب و هوایی استوایی دارد و در برخی فصول طوفان های آتلانتیک را هم تجربه می نماید.

پورتو ریکو، بندر ثروتمند

پورتو ریکو (که قانونا کشور مشترک المنافع پورتو ریکو است ولی در حقیقت ایالتی آزاد می باشد) قلمرو ثبت نشدۀ ایالات متحدۀ آمریکا می باشد که در شمال شرقی دریای کارائیب، شرق جمهوری دومینیک و شمال جزایر ویرجین ایالات متحده واقع شده است.

دمای هوای پورتوریکو همیشه تابستانی می باشد و میانگین دمای سالانه آن به 26°C می رسد. بین ماه های دسامبر و آوریل اوج فصل گردشگری در این جزیره است. برای روبرو نشدن با هجوم جمعیت مسافرین، بهترین زمان سفر بین ماه های می و نوامبر است اگرچه متاسفانه این زمان هم با فصل طوفان ها تداخل پیدا می نماید (اصولا - طوفان ها از ابتدای ماه جون تا آخر نوامبر ادامه دارند).

منبع: لست سکند

به "پورتو ریکو، بندر ثروتمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورتو ریکو، بندر ثروتمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید