پرسپولیس و دایی، بازگشت به نقطه صفر

علی دایی کنار نشسته تا قانون حکم کند و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم که گفته بود دیگر نمی خواهد روی طلبکاران را ببیند، دنبال واسطه ای است که دایی به حرمت حرف او، دستش را از روی گلوی پرسپولیس بردارد.

پرسپولیس و دایی، بازگشت به نقطه صفر

به گزارش خبرنگاران ، بگذارید همین اول کار تکلیف یک موضوع را روشن کنیم. اینکه مهلت ای اف سی به باشگاه های بدهکار هنوز تمام نگردیده و پرسپولیس همچنان فرصت دارد برای رضایت دریافت از طلبکارانش. فعلا مدارکی که در اختیار فدراسیون گذاشته گردیده، در کمیته معین وضعیت در دست آنالیز است و مهلت پرسپولیس و یا هر باشگاه بدهکار دیگری هم وقتی به آخر می رسد که نماینده های ای اف سی برای چک کردن مستندات آنها به تهران بیایند.

با این یادآوری، حالا می توانیم برویم سر اصل مطلب. جایی که خرده طلبکاران رضایت داده اند اما پرسپولیس تنها روزی از حضور در لیگ قهرمانان 2019 آسوده خاطر خواهد شد که از شکایت علی دایی و مسعود همامی هم فارغ گردیده باشد. اتفاقی که هنوز رخ نداده و این طور که به نظر می رسد، بعید است حالا حالاها رخ بدهد. چرایش هم تعیین است، در این دو سه هفته هیچکس از باشگاه پرسپولیس با علی دایی تماس نگرفته. این البته چیزی است که از زبان وکیل او شنیدیم اما پرسپولیسی ها هم تکذیبش نکردند.

حالا پرسش این است که مدیران باشگاه مگر دنبال رضایت دریافت نبودند؟ یا علی دایی طلبکار نبود که سراغی از او ندریافتد؟ پرسش مهم تر اما شاید این باشد که باشگاه میلی به مذاکره نداشته یا دایی که گفته بود فقط با پول نقد راضی می گردد، خودش را از دسترس پرسپولیسی ها دور نگه داشته؟

البته مدیران پرسپولیس برای توافق با او خیلی دویدند اما کاری را که باید، انجام ندادند. درست است که پولی در دست شان نبود اما برای نشان دادن حسن نیت شان می توانستند علی دایی یا وکیلش را به باشگاه دعوت و با او مذاکره نمایند و بعد اگر دیدند کوتاه نمی آید، دست به دامن فدراسیون و وزارت ورزش شوند. این عاقلانه ترین راهی بود که پرسپولیسی ها حاضر به گذر از آن نشدند تا علی دایی که بیشترین پول را از این باشگاه طلب دارد، عصبانی تر گردد.

فصل بعدی این داستان اما تلخ تر هم می گردد. جایی که گفتند فدراسیون خودش را از دعوای پرسپولیس و دایی کنار کشیده و حتی حاضر به پادر میانی نیست. چیزی که اتفاقا سرمربی سایپا هم در تازه ترین حرف هایش آن را تایید نموده و گفته هیچ تماسی از فدراسیون نداشته: اینکه می گویند فدراسیون برای حل مشکل من و پرداخت مطالباتم از باشگاه پرسپولیس کاری نموده، واقعیت ندارد. من در این مدت به غیر از آقای نبی با هیچ شخص دیگری صحبت ننموده ام، حتی تلفنی. نبی هم چون از دوستان قدیمی من است، با او جلسه ای داشتم.

صحبت های بعدی علی دایی هم پاسخی بود به این اتهام که او می خواهد مانع حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان گردد تا راه را برای بازگشت خودش باز کند: متاسفم که چنین چیزی را از شما می شنوم چون در جامعه، مردم طور دیگری صحبت می نمایند. از قلم نیاندازید که علی دایی هیچ کاره است. در این ماجرا قانون تصمیم می گیرد، نه علی دایی اما علی دایی هم تابع قانون است. هر اتفاقی بیفتد، قانون آن را رقم زده است. دیدید که من در این دو هفته هم وارد این مسائل نشدم و از هیچ چیز خبر ندارم. هوادار واقعی خودش می داند چه کسانی به این تیم خیانت نموده اند و فکر نمی کنم طرفداران واقعی پرسپولیس، حق را به باشگاه بدهند. آن ها همه چیز را می دانند. 4 - 5 سال به ما توهین کردند و اعصابمان را بهم ریختند، حالا طلبکار هم گردیده اند. به نظر من بهترین راه این است که قانون در مورد من و باشگاه پرسپولیس تصمیم بگیرد.

خلاصه این حرف ها یعنی دایی و پرسپولیس دوباره برگشته اند روی نقطه صفر. علی دایی کنار نشسته تا به قول خودش قانون حکم کند و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم که گفته بود دیگر نمی خواهد روی طلبکاران را ببیند، دنبال واسطه ای است که دایی حرفش را بخواند و به حرمت او، دستش را از روی گلوی پرسپولیس بردارد.

2 – 210

منبع: ایران ورزشی

به "پرسپولیس و دایی، بازگشت به نقطه صفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با پرسپولیس و دایی، بازگشت به نقطه صفر

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید