ولید المعلم: 2020 سال سرانجام بحران سوریه نخواهد بود

به گزارش نگارشی از زبان حامد، وزیر خارجه سوریه گفت، از آنجایی که توطئه ها هنوز ادامه دارند بحران سوریه در سال 2020 تمام نخواهد شد.

ولید المعلم: 2020 سال سرانجام بحران سوریه نخواهد بود

به گزارش گروه بین الملل نگارشی از زبان حامد، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه اظهار داشت، 2020 سال پابان بحران سوریه نخواهد بود زیرا توطئه هنوز تمام نشده است.

وی در گفت وگویی با خبرگزاری روسی اسپوتنیک گفت: هماهنگی و همکاری با روسیه در زمینه سیاسی در بالاترین سطوح است و در زمینه مالی شامل امضای پروتکلی با پروژه های استراتژیک است که برنامه بازسازی سوریه در آن واقع شده است و در راستای منافع ملت سوریه است. شرکت های روسی بسیاری علاقه مند به سرمایه گذاری در این طرح ها هستند و به همین دلیل این پروتکل، ساختن آینده است.

وزیر خارجه سوریه سپس به مرحله جدید روابط این کشور با روسیه که لاوروف درباره آن صحبت نموده بود، گریز زد و گفت: این مرحله، ارتقا از همکاری مالی به همکاری سیاسی است.

المعلم درباره قانون جدید آمریکا موسوم به قیصر علیه سوریه و متحدانش گفت: ما به هر چیزی که آمریکا صادر می نماید توجهی نمی کنیم زیرا کشوری است که از شروع بحران، علیه سوریه توطئه کرد؛ هر چه میخواهند انجام دهند ما هم کارهایی که خواست ملتمان است انجام خواهیم داد.

وی درباره پیشروی ارتش سوریه و محاصره پست دیدبانی نظامیان ترکیه در ادلب گفت: متاسفانه سران ترکیه هر وقت حس می نمایند که عناصر تروریستی آنها در ادلب شکست خورده اند برای دستیابی به آتش بس به مسکو رجوع می نمایند.

کمیته مشترک روسیه و سوریه امروز نشستی به ریاست یوری بوریسوف معاون نخست وزیر و مشارکت ولید المعلم در مسکو برگزار کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ولید المعلم: 2020 سال سرانجام بحران سوریه نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولید المعلم: 2020 سال سرانجام بحران سوریه نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید