واکنش ترامپ به آزمایش موشکی کره شمالی: کیم زیر قولش نمی زند

به گزارش نگارشی از زبان حامد، رئیس جمهور آمریکا گفته است از نهایی شدن توافق میان واشنگتن و پیونگ یانگ اطمینان دارد.

واکنش ترامپ به آزمایش موشکی کره شمالی: کیم زیر قولش نمی زند

به گزارش فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز (شنبه) تأکید کرد که اطمینان دارد با کره شاقتصادی به توافق خواهد رسید و رهبر کره شاقتصادی وعده هایی که در راستای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به وی داده است را عملی خواهد کرد.

وی در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: هر چیزی در این دنیای بسیار جالب، امکان پذیر است، اما من معتقدم که کیم جونگ اون (رهبر کره شاقتصادی) به درک کامل قابلیت اقتصادی بزرگ کره شاقتصادی رسیده و هیچ اقدامی صورت نخواهد داد که تداخلی در این موضوع ایجاد کرده و یا به آن پایان دهد. وی همچنین می داند که من نیز با او هستم و نمی خواهد که وعده خود به من را زیر پا بگذارد. معامله انجام می شود.

بامداد امروز، خبرگزاری یونهاپ، از شلیک یک ففرایند موشک کوتاه برد توسط کره شاقتصادی خبر داد اما دقایقی بعد برخی منابع خبری به نقل از وزارت دفاع کره جنوبی گزارش دادند که کره شاقتصادی مجددا چند ففرایند موشک کوتاه برد شلیک کرده است.

این اولین شلیک موشک کره شاقتصادی در یک سال و نیم گذشته و از زمان دیدارهای کیم جونگ اون رهبر این کشور با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است.

اگرچه، 29 فروردین ماه امسال خبرگزاری رسمی کره شاقتصادی از آزمایش نوع جدیدی از یک سلاح تاکتیکی هدایت شونده، زیر نظر کیم خبر داده بود.

از زمان شکست آخرین نشست ترامپ و کیم در ویتنام، تنشها در شبه جزیره کره مجددا رو به افزایش است. کره شاقتصادی پیش از این در زمینه برگزاری رزمایشهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی در منطقه هشدار داده بود. کره جنوبی و آمریکا در ماه مارس رزمایشی بزرگ و 9 روزه با هدف افزایش سطح آمادگی دفاعی برگزار کردند.

پیش از این مقامات آمریکایی گفته بودند که برای باز نگه داشتن راستا مذاکره با کره شاقتصادی رزمایشهای بزرگ با کره جنوبی را لغو خواهند کرد و آن را با رزمایشهای کوچکتر جایگزین می کنند.

البته ترامپ در نخستین دیدارش با کیم که در خرداد ماه امسال در سنگاپور برگزار گشت، در یک نشست خبری گفته بود، رهبر کره شاقتصادی به او وعده داده که یک مرکز آزمایش موتورهای موشک را تخریب کند. بعدا یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت این مرکز سایت پرتاب ماهواره سوهائی واقع در تونگچانگ-ری است.

پس از آن، تا هفته ها تصاویر ماهواره ای از آغاز فرایند تخریب این سایت حکایت داشت، اما بعد از مدتی این فرایند متوقف شد و حالا هم به نظر می رسد که پیونگ یانگ در حال بازسازی این مرکز است.

رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین واکنش خود به اخبار پیرامون کره شاقتصادی و رهبر این کشور، از بیانیه ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از دیدار با کیم جونگ اون قدردانی کرده و گفته بود: من فکر می کنم که در قبال کره شاقتصادی بسیار خوب عمل کردیم و پیشرفت های زیادی حاصل شد. من بیانیه روز گذشته رئیس جمهور پوتین را تحسین می کنم.

پوتین روز چهارشنبه گذشته پس از دیدار با رهبر کره شاقتصادی در مسکو، آمریکا را تشویق کرد که به مذاکرات سازنده با کره شاقتصادی درباره خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره ادامه دهد.

رئیس جمهور روسیه همچنین تأکید کرده بود که خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره امکان پذیر است اما چیزی که مهم است تلاش برای ایجاد اعتماد بین طرف هاست.

دومین نشست میان رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شاقتصادی در ویتنام نیز پس از آن به هم خورد که دولت آمریکا از پذیرش رفع تحریم های کره شاقتصادی خودداری کرد. پس از این نشست، یک مقام کره شاقتصادی به رسانه ها گفت واشنگتن فرصتی منحصر به فرد برای توافق با پیونگ یانگ را از دست داد و ممکن است دیگر چنین فرصتی پیش نیاید.

منبع: انتخاب

به "واکنش ترامپ به آزمایش موشکی کره شمالی: کیم زیر قولش نمی زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به آزمایش موشکی کره شمالی: کیم زیر قولش نمی زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید