هم پیمانی دموکرات ها برای تصویب قطعنامه مربوط به تحقیقات استیضاح ترامپ

به گزارش نگارشی از زبان حامد، یک رسانه آمریکایی گزارش داده اعضای دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا با یکدیگر برای تصویب قطعنامه ای که خواهان رسمیت بخشی به پیشبرد تحقیقات استیضاح از ترامپ است هم پیمان شده اند.

هم پیمانی دموکرات ها برای تصویب قطعنامه مربوط به تحقیقات استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل نگارشی از زبان حامد، یک رسانه آمریکایی گزارش داده اعضای دموکرات مجلس نمایندگان این کشور بعد از اتمام یک جلسه غیرعلنی در روز چهارشنبه ابراز اطمینان نموده اند که می توانند در رأی گیری فردا با حفظ وحدت، قطعنامه ای را که خواهان رسمیت بخشیدن به پیشبرد تحقیقات استیضاح علیه دونالد ترامپ است به تصویب برسانند.

پایگاه پولیتیکو گزارش داده رهبران حزب دموکرات احتمال می دهند شمار کمی از هم حزبی هایشان در جلسه رأی گیری فردا به قطعنامه ای که در آن مراحل بعدی پیشبرد تحقیقات استیضاح ترامپ تشریح شده رأی مخالف بدهند.

هاکیم جفریز، یکی از اعضای حزب دموکرات در مجلس نمایندگان گفت: تک تک اعضای مجلس نمایندگان فردا مجبور خواهند بود تصمیم بگیرند که می خواهیم اصول را در اولویت قرار دهیم یا حزبمان را، قانون اساسی را یا فساد را، دموکراسی را یا سستی در انجام وظایف را.

وی در ادامه گفت: من احتمال می دهم اکثریت قاطع دموکرات ها از این قطعنامه حمایت نمایند و این قطعنامه به تصویب برسد.

اعضای حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه متن قطعنامه ای که در آن رویه های مربوط به پیشبرد تحقیقات استیضاح از دونالد ترامپ تشریح شده را منتشر کردند.

در پیش نویس قطعنامه 8 صفحه ای که سه شنبه منتشر شده روندهای لازم برای تحقیقات استیضاح از ترامپ، از جمله برگزاری جلسات استماع علنی تشریح شده است.

پیشبرد روند تحقیقات استیضاح توسط کمیته منتخب امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست آدام شیف، عضو دموکرات این کمیته انجام خواهد شد.

این قطعنامه روسای کمیته های اطلاعاتی، نظارت و امور خارجه مجلس نمایندگان را ملزم به ارائه گزارشی محتوی یافته ها و اطلاعات لازم مربوط به تحقیقات استیضاح از ترامپ نموده است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دوشنبه شب خواهان برگزاری رأی گیری در مجلس نمایندگان برای تحقیقات استیضاح از ترامپ شد.

این نخستین رأی گیری رسمی در مورد روند استیضاح ترامپ، از زمان اعلام شروع تحقیقات استیضاح توسط نانسی پلوسی در ماه گذشته است.

دموکرات ها گفته اند که برای شروع تحقیقات استیضاح ازترامپ احتیاج به رأی گیری عمومی در صحن مجلس نمایندگان ندارند. کاخ سفید و نمایندگان جمهوری خواه، از طرف دیگر، هر گونه همکاری با این تحقیقات را به برگزاری رأی عمومی مشروط نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هم پیمانی دموکرات ها برای تصویب قطعنامه مربوط به تحقیقات استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هم پیمانی دموکرات ها برای تصویب قطعنامه مربوط به تحقیقات استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید