هشدار مکزیک به ترامپ، اگر تعرفه وضع کنید، مقابله به مثل می کنیم

به گزارش نگارشی از زبان حامد به نقل از پایگاه خبری سی ان ان، ایلدفنسو گواجاردو وزیر اقتصاد مکزیک گفت: مکزیک پیغام صریح و شفافی برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دارد و می گوید، سعی نکن که تعرفه وضع کنی در غیر اینصورت ما هم مقابله به مثل می کنیم.

هشدار مکزیک به ترامپ، اگر تعرفه وضع کنید، مقابله به مثل می کنیم

در همین حال وزیر اقتصاد مکزیک اظهار داشت، از نقطه نظر مکزیک، اعمال تعرفه از سوی آمریکا یک اشتباه بزرگ خواهد بود و این یک گام به عقب محسوب می گردد و قدم برداشتن ایالات متحده به سمت جلو در نظر گرفته نمی گردد.

این در حالی است که دونالد ترامپ اعلام نموده که برای پرداخت هزینه احداث دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک، تعرفه واردات از مکزیک را 20 درصد افزایش خواهد داد.

همچنین رئیس جمهور آمریکا آندسته از شرکت های آمریکایی که کارخانه در مکزیک دارند یا احداث خواهند کرد را به وضع تعرفه 35 درصدی بر واردات به خاک آمریکا تهدید نموده است.

البته گواجاردو توضیح داد که مکزیک در صورت اعمال تعرفه های سنگین از سوی آمریکا مجبور به واکنش خواهد بود و این موضوع به اقتصاد دو کشور آسیب می رساند. و اگر اقدامی از سوی یک کشور انجام گیرد، طرف دیگر باید مقابله کند.

وزیر اقتصاد مکزیک یکی از معماران اصلی پیمان نفتا در دهه 1990 میلادی است و اکنون بعنوان مذاکره کننده ارشد مکزیک در پیمان نفتا که میان کانادا، مکزیک و آمریکا منعقد شده است به حساب می آید؛ البته ترامپ خواستار بازنگری و مذاکره مجدد درباره این پیمان مبتنی بر سیاست های فعلی خود شده است.

بر پایه این گزارش، گواجاردو اعلام نموده که پیمان نفتا یک معاهده عالی برای سه کشور محسوب می گردد و تاکید نموده که هر گونه مذاکره جدید باید در آن منافع مکزیک دیده گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هشدار مکزیک به ترامپ، اگر تعرفه وضع کنید، مقابله به مثل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مکزیک به ترامپ، اگر تعرفه وضع کنید، مقابله به مثل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید