تقدیر عاملی از انتشار کتاب پیاده روی اربعین؛ روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی

به گزارش نگارشی از زبان حامد، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیام های جداگانه خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار تهران و جوادی یگانه استاد دانشگاه تهران؛ از تلاش آنان در نگارش و انتشار کتاب پیاده روی اربعین؛ روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی پیاده روی اربعین تقدیر کرد.

تقدیر عاملی از انتشار کتاب پیاده روی اربعین؛ روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی نگارشی از زبان حامد به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیام های جداگانه خطاب به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیروز حناچی شهردار تهران و محمدرضا جوادی یگانه استاد دانشگاه تهران؛ از تلاش آنان در نگارش و انتشار کتاب پیاده روی اربعین؛ روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی پیاده روی اربعین تقدیر کرد.

براساس این گزارش، عاملی در بخشی از این پیام آورده است: آیین سوگواری اربعین حضرت سیدالشهدا ع گذر چهل روز از واقعه ای عالم تاب و پاسداشت آن است تا در دفتر خاطره ها دوباره ثبت شود، گَرد فراموشی نگیرد و از یادها نرود.

برای واقعه نامیرای عاشورا، اربعین و تکرار هرساله آن، حکایت دیگری است از عشق و دلدادگی شیعیان؛ چیزی که باید آن را در اراده بی پایان الهی جست.

همچنین در بخش دیگری از این پیام آمده است: بی تردید آنان که در راستا راه پیمایی به وادی نور الهی گام می نهند، با آفرینش آثار ماندگار، بر چرخ نیلوفری فراز می آیند و بشریت را از ظلمات جهل به جلوات نور راه می برند.

گفتنی است کتاب پیاده روی اربعین؛ روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی پیاده روی اربعین توسط پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شده و در برگیرنده مجموعه مقالاتی است که در این مقالات سعی شده ابعاد مختلف حماسه عظیم راه پیمایی اربعین حسینی ع مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تقدیر عاملی از انتشار کتاب پیاده روی اربعین؛ روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر عاملی از انتشار کتاب پیاده روی اربعین؛ روایت مردم شناسانه و جامعه شناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید