بیماری آنفلوانزا مدارس تکاب را به تعطیلی کشاند

به گزارش نگارشی از زبان حامد، رئیس شورای آموزش و پرورش تکاب گفت: مدارس مقطع ابتدایی شهر و روستا های تابعه این شهرستان به منظور جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا روز های سه شنبه و چهارشنبه این هفته به مدت 2 روز تعطیل است.

بیماری آنفلوانزا مدارس تکاب را به تعطیلی کشاند

به گزارش ، محمود زمانی رئیس شورای آموزش و پرورش تکاب گفت: با توجه به گزارش های رسیده از بعضی مدارس مبنی بر ابتلای بعضی از دانش آموزان به این بیماری تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از شیوع بیماری، مدارس ابتدایی تعطیل گردد.

او اعلام کرد: این تصمیم در راستای پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا در میان دانش آموزان و توجه به سلامت آنان پس از آنالیز ها و اعلام گزارش های نهاد های ذیربط از جمله آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان اتخاذ شده است.

فرماندار تکاب ادامه داد: علاوه بر تعطیلی 2 روزه مدارس، تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری آنفوانزا در میان دانش آموزان از جمله معاینه مستمر آنان پیش بینی و اجرا شده است.

او گفت: در سه روز گذشته نیز پزشکان و متخصصان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان شرایط مدارس را به طور دقیق کنترل و پایش و نسبت به معاینه و مداوای دانش آموزان بیمار اقدام کردند.

فرماندار تکاب گفت: تعطیلی 2 روزه مدارس ابتدایی اقدامی پیشگیرانه در راستای کنترل این بیماری در میان دانش آموزان و خانواده های آنان است.

تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و 13 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در مدارس این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

براساس اعلام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، تاکنون سه نفر در این استان بر اثر ابتلا به این ویروس فوت نموده اند.

آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است؛ این بیماری سبب ضعف و ناخوشی کامل در فرد شده و باید آن را به ویژه نزد سالخوردگان و افراد مبتلا به ناراحتی های مزمن، قلبی و عروقی جدی تلقی کرد.

علائم این بیماری معمولا یک تا چهار روز پس از ورود ویروس به بدن تظاهر می یابد.

پ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بیماری آنفلوانزا مدارس تکاب را به تعطیلی کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری آنفلوانزا مدارس تکاب را به تعطیلی کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید