بلغور جو دوسر را در وعده صبحانه بگنجانید

به گزارش نگارشی از زبان حامد، متخصصان تغذیه می گویند: افرادی که در وعده صبحانه بلغور جو دوسر را جایگزین تخم مرغ و نان سفید می نمایند کمتر در معرض سکته مغزی قرار دارند.

بلغور جو دوسر را در وعده صبحانه بگنجانید

به گزارش گروه اجتماعی نگارشی از زبان حامد، نتایج آنالیز اجرا شده توسط این متخصصان در دانمارک حاکی از آن است که جایگزین کردن بلغور جو دوسر با تخم مرغ و نان سفید در وعده صبحانه می تواند خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش دهد.

به گفته متخصصان، مصرف روزانه صبحانه و به طور خاص گنجاندن بلغور جو دوسر در این وعده غذایی با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط است.

در این آنالیز محققان اطلاعات تغذیه ای حدود 55 هزار بزرگسال را که به طور میانگین 56 ساله بوده و سابقه سکته مغزی نداشتند مورد مطالعه قرار دادند. در آغاز مطالعه شرکت نمایندگان هر هفته به طور میانگین 2.1 وعده تخم مرغ، سه وعده نان سفید، یک وعده ماست و تنها 0.1 وعده بلغور جو دوسر مصرف کردند.

محققان نیمی از این افراد را برای مدت 13.4 سال تحت کنترل قرار دادند. در این مدت 2260 نفر از آنان دچار سکته مغزی شدند. محققان با استفاده از مدل های آماری به این نتیجه دست پیدا کردند افرادی که یک وعده تخم مرغ یا نان سفید را با بلغور جو دوسر جایگزین نمایند چهار درصد کمتر در معرض ابتلا به سکته مغزی هستند.

متخصصان دانمارکی همچنین تاکید کردند: یافته های ما نشان می دهد ترغیب افراد به مصرف جو دوسر به جای نان سفید و تخم مرغ می تواند در پیشگیری از سکته مغزی گزینه عاقلانه ای باشد، اما ممکن است فاکتور های مهم تر دیگری نیز وجود داشته باشد.

به گزارش ژاپن تودی، به گفته آن ها درحالیکه این مطالعه به گونه ای طراحی نشده تا نشان دهد چگونه بلغور جو دوسر خطر سکته مغزی را کاهش می دهد، اما مصرف جو می تواند به کاهش کلسترول یاری کند. کلسترول فاکتور خطرزا در بروز سکته ایسکمیک است و نقش جو در کاهش کلسترول می تواند تاثیر بلندمدت بر کاهش خطر سکته ایسکمیک داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بلغور جو دوسر را در وعده صبحانه بگنجانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلغور جو دوسر را در وعده صبحانه بگنجانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید