اهواز، فرکی: برد 6 گله مقابل ماشین سازی به ما خیلی روحیه و انگیزه داد، نیم نگاهی به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا داریم

به گزارش نگارشی از زبان حامد، سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت که این تیم در فصل جاری به ایستادن در رتبه های میانه بالای جدول می اندیشد و نیم نگاهی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت.

اهواز، فرکی: برد 6 گله مقابل ماشین سازی به ما خیلی روحیه و انگیزه داد، نیم نگاهی به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا داریم

به گزارش نگارشی از زبان حامد از اهواز، حسین فرکی در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: مربیگری کاری سخت، پرفشار و استرس زاست و هر چه که در این راستا برای مربی اتفاق می افتد، سخت است. در این فضای سخت، ما در جاهای مختلفی برای بازی حضور داریم. آدم گاهی به جایی می رسد که احساس می نماید آرامش حاکم است و در آنجا خاطرات خوبی دارد. اهواز نیز همین شرایط را برای من دارد.

وی با تمجید از طرفداران فولاد خوزستان توضیح داد: هر وقت اینجا حاضر می شوم، آرامش خاصی می یابم و بی صبرانه برای حضور در اهواز، دیدن مردم خوب این شهر و تیم فولاد لحظه شماری می کنم. چند بار با تیم های مختلف برای بازی با فولاد به اهواز آمده ام و خیلی خوشحالم در این شهر هستم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان با اشاره به پیشکسوتان باشگاه فولاد گفت: خیلی ها قبل از من در فولاد زحمت کشیدند که از آنها تشکر می کنم. امیدوارم مسئولان از پیشکسوتانی که توان کار کردن دارند، در مجموعه باشگاه فولاد استفاده نمایند. فکر می کنم فولاد این قدر وسیع است که تعداد بزرگ تری از پیشکسوتان در این فضای خیلی خوب کار نمایند. این امکانات خوب، کمترین حق طرفداران فولاد است.

وی با تبریک به مردم اهواز بابت داشتن استادیوم مجهز شهدای فولاد اعلام نمود: امیدوارم آنها روزی در این استادیوم، جشن قهرمانی بگیرند و ما هر چند از دور، شاهد آن باشیم. رسیدن به این هدف سخت است، اما امکانات و شرایط فولاد را کمتر تیمی در ایران دارد. امیدوارم این شرایط با برنامه ریزی خوبی همراه شود و سومین قهرمانی فولاد رقم بخورد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان با اشاره به تساوی فصل گذشته شاگردانش مقابل فولاد بیان نمود: خیلی چیزها نسبت به آن موقع تغییر نموده است. برای نکونام در مربیگری به عنوان دوست، همکار و شاگردم آرزوی موفقیت می کنم. فولاد پنج امتیاز از چهار بازی گرفته و آن را تیم بسیار خوبی دیدم. ما هم چهار امتیاز از چهار بازی داریم که نزدیکی دو تیم در جدول می تواند مسابقه را جذاب کند.

فرکی با تمجید از بازیکنان فولاد گفت: فولاد بازیکنان باتجربه، جوان و تکنیکی دارد که عملکرد و نتایج آنها در بازی های اخیر متفاوت بوده است. بنابراین در این باره نمی توان اظهارنظر دقیقی داشت و فکر می کنم فولاد در ادامه فصل، شرایط بهتری پیدا می نماید. فکر می کنم چون فولاد پیش فصل را زود آغاز کرد و لیگ برتر دیر آغاز شد، شرایط متفاوتی دارد. فولاد از لحاظ بازیکن صندلی خیلی خوبی دارد.

وی با بیان اینکه عملکرد شاگردان نکونام در دو هفته اخیر، کاملاً متفاوت بوده است، گفت: فولاد در بازی خانگی خود مقابل سپاهان، متحمل استرس و نگرانی بود و نتوانست کیفیت خود را ارائه کند. در نقطه مقابل اما مقابل شهر خودرو در لحظات آخر به پیروزی رسید و عملکرد بهتری نسبت به هفته گذشته داشت. این نشان می دهد فولاد از لحاظ بازیکن، پتانسیل خوبی دارد و کادر فنی باانگیزه و خوشنامی در این تیم فعالیت می نمایند. نکونام سال ها کاپیتان تیم ملی ایران بوده است و تجربیات زیادی از بازی در داخل و خارج از کشور دارد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان درباره تیم خودش توضیح داد: ما تیم بسیار خوبی هستیم. عملکرد کیفی خوبی داشتیم و باید نتایج بهتری می گرفتیم. اگر توپ های ما مقابل شاهین گل می شد و می توانستیم در دقایق پایانی، نساجی را شکست دهیم، امتیازات بیشتری می گرفتیم. روند حرکت تیم رو به جلوست که این یک نقطه قوت محسوب می شود. بازیکنان دو تیم هم جوان و هم باتجربه هستند و نتیجه به خواسته های کادر فنی و عملکرد بازیکنان در تمرینات بستگی دارد.

دو تیم قدرت دوندگی، جنگندگی و کیفیت بالایی دارند و امیدواریم دیداری زیبا و جذاب داشته باشیم تا تماشاگران از دیدن آن لذت ببرند.، فرکی ضمن بیان این جمله اعلام نمود: هدف من همواره ارائه بازی هجومی بوده است و ما این روش را دنبال می کنیم. نتیجه را نیز همواره باید به خدا بسپاریم. بخشی از آن به کوشش بازیکنان برمی شود، اما تقدیر را خدا رقم می زند و ما راضی به رضای او هستیم.

وی با بیان اینکه شرایط پیکان روز به روز بهتر شده است، بیان نمود: از ابتدا کوشش کردیم بازیکنانی داشته باشیم که از لحاظ فنی و رفتاری، در اختیار ما باشند که تا حالا همه چیز خوب بوده است. ما تنها به زمان احتیاج داریم. چون با سلیقه خود، 15 بازیکن را خارج و 10 بازیکن را جذب کردیم. هماهنگی میان بازیکنان زمان بیشتری می خواهد.

سرمربی پیکان با اشاره به فزونی 6 بر 2 تیمش مقابل ماشین سازی تبریز گفت: بازیکنان از لحاظ رفتاری خیلی خوب هستند و پیروزی شش گله مقابل ماشین سازی هم به ما خیلی روحیه و انگیزه داد. ما به این شرایط احتیاج داشتیم، چون اگر این اتفاق رخ نمی داد، ممکن بود تیم از لحاظ روحی و روانی، شرایط خوبی نداشته باشد.

فرکی با بیان اینکه هدفش به اندازه هزینه های باشگاه پیکان است، توضیح داد: بودجه ما نسبت به گذشته تغییر چندانی نداشته و 10 تا 15 درصد به آن اضافه شده است. تعدادی از بازیکنان را جابه جا کردیم و می خواستیم افزایش مبلغی برای بازیکنان داشته باشیم تا تیم خوبی جمع کنیم.

وی در خصوص هدف خودروسازان اعلام نمود: به دنبال این هستم تا در نیمه بالایی جدول حضور داشته باشیم و نیم نگاهی به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا داریم. تجربه ما می گوید تیم هایی چون شهر خودرو یا استقلال خوزستان که عملنمودهای بسیار خوبی داشته اند و به قهرمانی لیگ برتر رسیدند، توانستند به لیگ قهرمانان آسیا راه یابند. ما هم امیدواریم در نیمه بالایی جدول قرار داشته باشیم. کوشش زیادی برای این هدف می کنیم و چه بسا در دسترس باشد.

سرمربی پیکان با بیان اینکه بعضی از تیم ها، هزینه های زیادی نموده اند، بیان نمود: سال گذشته هم این تیم ها از ابتدا در کورس بودند و چند تیم برای سقوط نکردن می جنگیدند. این برای اولین بار در چند دوره اخیر رخ داد، چون همواره حساسیت بالای جدول تا روزهای آخر وجود داشت که سال گذشته هم بین پنج تیم بالای جدول، شاهد این موضوع بودیم. بعضی تیم ها خیلی هزینه کردند و بازیکنان خوبی به خدمت گرفتند تا برای کسب قهرمانی و سهمیه بجنگند. ما هم باید خیلی کوشش کنیم تا به سهمیه آسیایی برسیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اهواز، فرکی: برد 6 گله مقابل ماشین سازی به ما خیلی روحیه و انگیزه داد، نیم نگاهی به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهواز، فرکی: برد 6 گله مقابل ماشین سازی به ما خیلی روحیه و انگیزه داد، نیم نگاهی به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید