انتظار ایران از انگلیس ایفای نقش موثر در نوسازی رآکتور اراک است

به گزارش خبرنگاران، سرپرست هیات انگلیسی و نماینده انگلیس در گروه کاری بازطراحی و مدرن سازی رآکتور اراک، در حاشیه شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، با علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان دیدار و مصاحبه کرد.

انتظار ایران از انگلیس ایفای نقش موثر در نوسازی رآکتور اراک است

لزوم احیاء و توسعه روابط میان دو کشور در حوزه های مختلف از جمله تجاری و اقتصادی، نقش انگلیس به عنوان جانشین آمریکا در پروژه مدرن سازی راکتور تحقیقاتی آب سنگین خنداب (اراک)، تبادل دانشجو و برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه دانش و فناوری هسته ای، از اهم موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.

در ابتدای این دیدار، علی اکبر صالحی به لزوم احیای روابط دو کشور در تمام حوزه ها و به ویژه حوزه های علمی، دانشگاهی و اقتصادی تأکید کرد و از دولت انگلیس خواست تا از فرصتی که برجام فراهم نموده است، برای گسترش و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

انتظار ایران از انگلیس برای ایفای یک نقش موثر و فنی در پروژه نوسازی راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک و لزوم تشویق شرکت های کوچک و متوسط انگلیسی برای وارد شدن به بازار ایران، به علاوه فراهم شدن امکان تبادل دانشجو و استاد، از دیگر نکات مطروحه در این دیدار بود.

در ادامه این دیدار، رابین گرایمز با اشاره به اینکه انگلیس همچنان به برجام پایبند است، موافقت این کشور برای جانشینی آمریکا در پروژه نوسازی اراک را نشانه تداوم تعهد این کشور به برجام دانست.

ابراز خرسندی نسبت به گزارش های مثبت مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تأیید پایبندی ایران به برجام و کوشش برای گسترش همکاری دو جانبه در سایر حوزه ها، از دیگر نکات مطرح گردیده از سوی مقام انگلیسی بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتظار ایران از انگلیس ایفای نقش موثر در نوسازی رآکتور اراک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با انتظار ایران از انگلیس ایفای نقش موثر در نوسازی رآکتور اراک است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید