افزایش شدت بارش ها همراه با کاهش دمای غرب کشور

به گزارش نگارشی از زبان حامد، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که از ابتدای هفته آینده بر شدت و گستره بارش ها افزوده می گردد، از کاهش دمای هوا در نواحی غرب و جنوب غربی کشور اطلاع داد.

افزایش شدت بارش ها همراه با کاهش دمای غرب کشور

ایسنا: صادق ضیائیان با اشاره به آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی اظهارکرد: طی دو روز آینده(3 و 4 آبان ماه) برای مناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، سواحل و بخش هایی از جنوب غرب، مرکز و شمال شرق کشور بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

وی اضافه نمود: این شرایط جوی از اواخر وقت آدینه(3 آبان ماه) و طی روز شنبه (4 آبان ماه) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب و جنوب غرب علاوه بر مناطق ذکر شده در گستره بیشتری از جنوب غرب، مرکز و شمال شرق شاهد سیطره خواهد یافت.

ضیائیان ادامه داد: روز یک شنبه (5 آبان ماه) در نواحی یاد شده بارش باران با شدت کمتری ادامه خواهد داشت این درحالیست که برای نقاط شرقی کشور نیز بارش هایی به صورت پراکنده پیش بینی می گردد همچنین روز دوشنبه (6 آبان ماه) بارش ها به صورت پراکنده برای بخش هایی از مرکز، شرق و شمال شرق پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینکه از روز شنبه (4 آبان ماه) تا روز دوشنبه (6 آبان ماه) در ارتفاعات تهران، البرز و اردبیل بارش برف دور از انتظار نخواهد بود، توضیح داد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (4 و 5 آبان ماه) برای نواحی غرب و جنوب غربی چهار تا شش درجه سانتیگراد کاهش دما پیش بینی می گردد.

ضیائیان در سرانجام درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت : آسمان تهران فردا (3 آبان ماه) نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (4 آبان ماه) آسمان پایتخت ابری همراه با بارش باران و وزش باد با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "افزایش شدت بارش ها همراه با کاهش دمای غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شدت بارش ها همراه با کاهش دمای غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید