اعطای مدال UHC به حناچی ، تاکید شهردار تهران بر همکاری دستگاه ها برای ترغیب شهروندان به ورزش همگانی

به گزارش نگارشی از زبان حامد، وزیر بهداشت، به خاطر تلاش های شهردار تهران برای ترغیب شهروندان به انجام ورزش همگانی، استفاده از دوچرخه و حمل و نقل پاک و شرکت در پویش سه شنبه های بدون خودرو، مدال UHC را به پیروز حناچی اهدا کرد.

اعطای مدال UHC به حناچی ، تاکید شهردار تهران بر همکاری دستگاه ها برای ترغیب شهروندان به ورزش همگانی

به گزارش نگارشی از زبان حامد به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی صبح دوشنبه 22 مهر ماه در مراسم پیاده روی صبحگاهی در باشگاه انقلاب که با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر ورزش و جوانان برگزار گشت، با اشاره به ادبیات کهن کشورمان درباره ورزش گفت: در ادبیات کهن ما آمده است که ز نیرو بود مرد را راستی / ز سستی کژی زاید و کاستی. اگر امروز در زندگی شهری شاهد شیوع اضافه وزن، فشار خون و دیابت و تبعات ناشی از آن هستیم، باید به ورزش همگانی بپردازیم و همه باید تلاش کنیم که شهروندان بیشتر به ورزش روی بیاورند. این امر ممکن نمی شود مگر این که دستگاه های ذیربط همکاری کنند.

وی سخن خود را با بیتی از حافظ با این مضمون که حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت / آری به اتفاق جهان می توان گرفت، سرانجام داد.

در ادامه مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: در جهت توسعه، هر چه جامعه در امر ورزش و کمک به سلامت جسم و روح مردم هزینه کند، این هزینه بسیار کمتر از هزینه ای است که باید بابت درمان بیماری ها پرداخت شود.

وی افزود: تلاش می کنیم با ورزش همگانی یک جامعه بانشاط و پرشور داشته باشیم و به همین دلیل، سه برنامه مهم امسال اجرا کردیم. در بخش توسعه ورزش همگانی ابتدا برنامه ورزش تابستانه بود که تقریبا در همه شهرستان های کشور در رشته هایی مانند پیاده روی، کوهنوردی و ورزش های بومی و محلی با پوشش 10 تا 12 میلیون نفری برگزار گشت. در ورزش روستاییان، دوره مسابقه ای به نام جام خوشه چین در حال برگزاری است که نزدیک به یک و نیم میلیون نفر از روستاییان در رشته های محلی و بومی مسابقه می دهند و در دهه فجر مراحل نهایی آن برگزار می شود. همچنین المپیک استعدادهای برتر مسابقات ورزشی بین سنین 12 تا 15 سال هم برگزار گشت که با هدف توسعه ورزش همگانی و استعدادیابی است.

سلطانی فر گفت: ما این برنامه را از جمع حدود 4 میلیونی شروع کردیم و در مجموع 400 تا 500 هزار نفر را گلچین کردیم که از میان آنها استعدادهای برتر را انتخاب کنیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم عنوان کرد: کشور ما در سال های بعد از انقلاب دستاوردهای عظیمی را در عرصه سلامت کسب کرد و در کاهش مرگ و میر بچه ها و زنان به عنوان گروه های آسیب پذیر و توسعه شبکه بهداشتی و درمانی کشور در سازمان جهانی بهداشت درخشید.

وی گفت: ما می توانستیم با 6 دلار بچه ها را در برابر 6 بیماری مهلک واکسینه کنیم. با خانه های بهداشت از مرگ و میر مادران و بچه ها جلوگیری کردیم اما امروز گرفتار بیماری های غیرواگیر هستیم که نیازمند تغییر الگوی زندگی است و یکی از مهمترین عوامل ورزش همگانی محسوب می شود.

در حاشیه این برنامه، نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدال UHC را به شهردار تهران اهدا کرد. این مدال به پاس تلاش های پیروز حناچی برای ترغیب شهروندان به انجام ورزش همگانی، استفاده از دوچرخه و حمل و نقل پاک و شرکت در کمپین سه شنبه های بدون خودرو به وی اهدا شد. مدال UHC در ایران تنها به 5 نفر تعلق می گیرد که شهردار تهران یکی از این افراد است.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعطای مدال UHC به حناچی ، تاکید شهردار تهران بر همکاری دستگاه ها برای ترغیب شهروندان به ورزش همگانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای مدال UHC به حناچی ، تاکید شهردار تهران بر همکاری دستگاه ها برای ترغیب شهروندان به ورزش همگانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید